معرفی سبک های مختلف دکوراسیون داخلی

معرفی سبک های مختلف دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی در تنوع وسیعی از سبک ها و مدل ها، گاهی اوقات کاملا متمایز از همدیگر و گاهی اوقات تنها با تفاوتی ظریف اجرا می شود. با این حال هر کدام ویژگی، بافت و عملکرد خاص خود را دارند که برای الهام گرفتن و یا آگاهی یافتن از بخش های منحصر به فرد برای ایده پردازی و یا دانستن پیشینه طرح و همچنین نشان دادن خلاقیت موجود در هر طرح، نمونه ای ارائه می دهند. بنابراین دانستن اینکه چه چیزی سبک های طراحی داخلی را از هم متفاوت می کند، می تواند خیلی راحت تر از آنچه که شما فکر می کنید باشد. اطمینان حاصل کنید که سبک مناسب برای فضا و خواسته خود را انتخاب کرده اید، بنابراین بدون هیچ زحمتی فضایی چشم نواز برای خود به وجود بیاورید. در این نوشته انواع سبک های دکوراسیون داخلی با خصوصیات و ویژگی های منحصر بفرد خود به شما معرفی میشوند تا به راحتی بتوانید به تفاوت بین آنها پی برده و مناسب ترین سبک را برای دکوراسیون منزل خود انتخاب نمایید.

سبک دکوراسیون داخلی بوهمین

ین سبک به نام سبک دکوراسیون بوهو نیز شناخته می شود ، و با الهام از نقوش و طرح های قبایل عشایری و کولی ها به وجود آمد، مملو از رنگ های پر حرارت و شلوغ  با کاغذ دیواری و دیوار های پر از تزئین است. عمده رنگ های به کار رفته در سبک بوهو ، قهوه ای ، قرمز و طلایی است. سایه های رنگی دیگر اغلب به رنگ روشن در تون های رنگی سرخابی گرم و آبی هستند. یکی از مواردی که باید در اینجا توجه کنید این است که در مورد سبک داخلی Boho هیچ قانون و قاعده خاصی وجود ندارد. شما می توانید آن را خودتان انجام دهید.

این سبک تا حدودیدر اینجا یک عکس دکوراسیون داخلی به سبک بوهو به نمایش گذاشته ایم:

بچه ها عاشق رنگ های تند و پر جنب و جوش هستند، آشفتگی و شلوغ بودن سبک بوهو چیزی است که در این سبک قدردان آن هستید، چرا که مدام نیاز ندارید وسایل را جابجا کنید. این سبک برای بچه ها ایمن است چرا که گوشه ها و لبه های تیز در عناصر دکوراسیون بوهو وجود ندارد.

سبک کلاسیک

سبک طراحی داخلی کلاسیک، زیبایی طراحی قرن 17 تا 19 میلادی را منعکس می کند. سبک طراحی کلاسیک با لایه هایی از پیچیدگی، آنتیک بودن و تقارن در سایه های رنگی روشن به نمایش گذاشته می شود. سبک دکوراسیون کلاسیک حالت شاهانه دارد و یادآور زندگی سلطنتی و پادشاهی دارد بنابراین دکوراسیون پرزرق و برق و خیره کننده ای دارد.

رویکرد ارایه شده توسط این سبک مطابق و همراه با بکارگیری مجدد ایده های کلاسیک است و از عناصر آزمایش شده ، نقش و نگارها و تناسبات مطابق با سبک زندگی مدرن استفاده  می شود . فضای داخلی سنتی توسط طرح های خاص خود از دیگر سبک ها جدا می شود. صندلی هایی که در عقب باله دارند ، قطعات مبلمانی که بطور استادانه ساخته شده اند، میزهایی که پایه هایی شبیه سرپنجه دارند و دیگر مبلمان و طرح های خاص که معمولا ریشه در قرن ۱۸ انگلیس ، کشور فرانسه یا سبک های استعماری دارند مورد استفاده قرار میگیرند. پس زمینه ها معمولا روشن و ساده هستند و با رنگ های غنی، خطوط و پروفیل هایی که فضایی سرشار از طرح های کلاسیک را ایجاد می کنند، ترکیب شده اند . مبلمان چوبی تیره جلاخورده وبا ظرافت حکاکی شده و تزئینات معماری در این سبک به وفور یافت می شود.
اگر شما فضاهای داخلی ای را دوست دارید که سلطنتی باشد، این سبک، سبکی است که می توانید انتخاب کنید. اگر دارای سبک زندگی جدی و با دیسیپلین هستید ، سبک کلاسیک سبک شماست. با این حال احتمالا باید بودجه ای را به صورت ماهانه برای خدمات تمیزکاری آن کنار بگذارید.

دکوراسیون داخلی به سبک مدرن

با الهام گرفتن از سبکی از اوایل قرن بیستم آغاز شد این سبک تعریف می شود. طرح های شیک ، ساده و ظاهری موقر که می توان در چند کلمه این سبک را تعریف کند. هدف از طراحی به سبک مدرن سادگی در عین زیبایی و خاص بودن است. در فرم های سبک مدرن خطوط مشخص و مستقیم طرح ها را می بینید که دارای پالت رنگی ساده نیز می باشد.

سبک مدرن با الهام از جنبش هنر مدرنیسم، در آغاز قرن بیستم متولد شد و رابطه بین بشر، فضا و هنر زیبایی شناختی را محکم کرد. در این سبک، ساختمان چیزی بیشتر از یک پوسته قابل سکونت به شمار می رفت و در حال حاضر نیز به عنوان مکانی برای زندگی دیده می شود.

اگر چیزهای ساده و شیک برای شما جالب است ، طراحی مدرن برای شما است. یک طراحی قابل قبول از منظر زیبایی شناختی برای تعداد زیادی از افراد می تواند باشد. بیشتر طراحان داخلی میتوانند با سبک دکوراسیون داخلی مدرن رضایتمندی را فراهم کنند.

دکوراسیون داخلی به سبک مینیمالیسم

این سبک تحت تاثیر جنبش های هنری مینیمالیسمی دهه های ۱۹۶۰، ۱۹۷۰ و با الهام از طراحی سنتی ژاپنی و فلسفه Zen، ، مفاهیم قوی مدرنیسم را درقالب تقریبا سختگیرانه ارایه می دهد. مینیمالیسم با هدایت المان ها به سمت اصول اولیه خود، بر روی کارایی طراحی تکیه دارد. در سبک مینیمالیسم از آشفتگی و یا شلوغ کاری خودداری می شود. هدف از این کار به حداکثر رساندن تاثیرات بصری و استفاده اساسی از فضا است. در این سبک عناصر و نقش و نگارها به حداقل می رسند و به طور واضح به کار گرفته نشده و رنگ ها در توناژ ملایم با یک یا دو طیف در مرکز طرح به کار میروند. علاوه بر آن تکرار، حرکات خطوط و به کارگیری سخاوتمندانه نور طبیعی این فضای داخلی را روشن و پویا نگه می دارد.

دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی

طراحی داخلی صنعتی، چشم اندازی مدرنیسم برای بهره وری و کاربردی بودن طرح ها ارائه می دهد. بدین معنا که بخش های قابل تغییر یک ساختمان را به شکل زیبای اولیه آن تبدیل می کند. تیرها، ستون ها، لوله ها، مجراها و لبه تیرها بیرون زده می شوند تا بر صنعتی بودن تأکید کنند و طراحی داخلی را در شکلی بسیار مردانه و قوی ارایه دهند. برخلاف بسیاری از جنبه های دیگر جنبش مدرن، محیط های صنعتی در بکارگیری مواد زبر و خشن محدودیتی ندارند و از مواد کهنه و بازیافتی در طراحی خود استفاده می کنند. طراحی داخلی به سبک صنعتی اغلب در نوع  انتخاب برای مثال برای تبدیل انبارها و بازسازی اتاق زیر شیروانی ، از رنگ های گرم و خنثی مثل خاکستری و قهوه ای استفاده می کند. آهن یا فولاد، بتن نما و آجر کاری ناتمام را در ساختمان بکار می برد و برای کامل کردن ظاهر کار هنگام انتخاب مبلمان و تزیینات، از طرح های صنعتی آنتیک بهره می برد.

دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی

این سبک با نشاط ، آرام و به طرز هیجان انگیزی متنوع و مانند اقیانوس آرام است. سبک ساحلی، الهام خود از طبیعت را به ابعاد و شکل جدیدی نمایش می دهد. این سبک به جای تزئین داخلی با مواد، نقوش و عناصر مربوط به اقیانوس، یک مرحله فراتر گام نهاده و زیبایی را ارائه می دهد که به طور یکپارچه یادآور خورشید و دریا است. البته نور طبیعی در ابعاد وسیع، از جمله مهم ترین ویژگی این سبک است. ویژگی دیگر آن استفاده ماهرانه از تضاد رنگ سفید و آبی است که این سبک را از سایر سبک ها جدا می کند. رنگ های آبی دریایی، سبز آبی و فیروزه ای سایه های بی شماری از رنگ آبی که در نور خود را زیباتر نشان می دهند و مواد طبیعی که یادآور تابستان هستند در این سبک به وفور به چشم می خورد. البته این امکان وجود دارد که برای به حداکثر رساندن تاثیر زیبایی شناسی به طور کامل تم ساختمان را میتوان با استفاده از صدف ها ، طناب ها ، تصویرهای دریایی و تخته پاره ها دریایی طراحی کرد.

نوشتن دیدگاه

* نام و نام خانوادگی:
* پست الکترونیکی: نمایش داده نمی شود.
   وب سایت: (Site url withhttp://)
* متن:
کد امنیتی: